RAP BIBLIOTEKA, czyli Łona, Włodi, Sokół, Saful i Pezet opowiadają o książkach, które ich zmieniły

  • 21 August, 2020
  • Piotr Anuszewski

Co łączy książki i rap? Sporo. RAP BIBLIOTEKA to projekt, w którym twórcy ze sceny rapowej opowiadają o książkach, które były dla nich ważne oraz autorach, którzy zostawili ślad na ich sposobie myślenia i tworzenia. 


W odcinkowej serii emitowanej na YouTube zaproszeni do projektu raperzy: Łona, Włodi, Sokół, Pezet oraz Saful rozmawiają z gospodarzem cyklu Rasem o książkach ważnych, trudnych, wesołych, książkach, które ich zmieniły, a także książkach, które mocno wpłynęły na ich twórczość. Cel? Inspirować i zachęcać rzesze odbiorców sceny rapowej do sięgania po literaturę i poszukiwania autorów i tematów dla siebie. 


W pierwszym odcinku serii, który właśnie pojawił się na YouTube udział wziął  Łona. Z tej rozmowy odbiorcy dowiedzą się m.in. jaka książka uratowała raperowi życie, co by było gdyby Andrzej Wajda słuchał scenarzysty, co Łona sądzi o pacyfizmie Vonneguta czy sytuacji rasowej w USA. W rozmowie z Rasem - raperem znanym z zespołu Rasmentalism oraz audycji w newonce.radio - Łona odbija się od pytań o literaturę, która była dla niego pochłaniająca, ważna, trudna, ale też rozbrajająco zabawna.  


Premiera kolejnych odcinków RAP BIBLIOTEKI w każdą kolejną środę do 16 września na kanale YouTube Newonce - partnera akcji. Więcej informacji o projekcie dostępne jest na stronie projektu www.rapbiblioteka.pl, a po najświeższe aktualności zapraszamy na profil na Instagramie: www.instagram.com/rapbiblioteka.


Za realizację serii RAP BIBLIOTEKA odpowiada OUTRAGE - agencja zajmująca się kreacją, produkcją i komunikacją niestandardowych projektów z obszaru muzyki, rozrywki i kultury. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.


RAP BIBLIOTEKA

http://www.rapbiblioteka.pl

http://www.instagram.com/rapbiblioteka

RAP BIBLIOTEKA, czyli Łona, Włodi, Sokół, Saful i Pezet opowiadają o książkach, które ich zmieniły" data-numposts="5">

Nadchodzące wydarzenia